Результати професійної діяльності
На цій сторінці я спробую зібрати публікації, звіти, навчальні курси тощо, у створенні яких я брала участь.
ДОСЛІДЖЕННЯ ФЕНОМЕНУ САМООРГАНІЗАЦІЇ І ГУРТУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ
Висновки дослідження:
- Головною емоцією українців з першого дня війни є ненависть.
- Головними цінностями українського суспільства є: національна безпека; приналежність до народу; турбота про ближніх; незалежність і самодостатність; свобода.
- Стратегія кооперації для українського суспільства є домінуючою у ситуації війни.
- У вирішенні проблем люди показують свою самодостатність та самозарадність.
- Лідерство є ситуативним та нетривалим. Люди об’єднуються навколо проблеми, а не навколо лідера.
- Розширення кордонів влади в Україні не має перспективи. Горизонтальна самоорганізація може стати сильною конкурентною перевагою України у світовій системі.
- В Україні посилився інститут репутації.
Ознайомитися:
Пильгун Лариса
Лариса Пильгун для Texty.org.ua
САМООРГАНІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНІША ЗА ВЛАДУ. Що виявило дослідження поведінки українців під час війни
Що стало чинником самоорганізації та гуртування українців із початком повномасштабного вторгнення? Які масштаби має це явище і яку роль у ньому відіграє влада? Які якості українського суспільства проявилися під час війни і як це може бути використано для майбутнього розвитку української держави.
Відповіді на ці запитання дають результати дослідження феномену самоорганізації і гуртування українського суспільства під час війни, що проводилося у 2022–2023 роках.
Авторка Лариса Пильгун, незалежна фахівчиня з оцінювання політик, програм і проєктів, членкиня правління Української асоціації оцінювання.
Par Laryssa Pylgoune
L’auto-organisation des Ukrainiens face à la guerre : pourquoi nous avons pu résister
Інформаційний бюлетень і веб-сайт «Desk Russia» зробили публікацію за результатами дослідження самоорганізації і гуртування українського суспільства під час війни.
З 2021 року «Desk Russia» працює на те, аби поширювати якісну інформацію та аналітику про Росію та країни колишнього СРСР, а також протидіяти російській дезінформацієї.
Зараз у Desk Russia понад 200 авторів, серед яких французи, українці, росіяни, британці, казахи, поляки, чеченці, американці тощо. Від початку російської загарбницької війни проти України Desk Russia приділяє багато місця її висвітленню, приділяє особливу увагу Україні, пропонує аналіз російського режиму та суспільства, а також міжнародної політики в цьому контексті війни.
Larysa Pylgun and others
Evaluation during war: Current realities and future possibilities of Ukrainian monitoring and evaluation
As of mid-September 2022, there are nearly 17.7 million people in need in Ukraine. As many as 14 million Ukrainians have been forced to flee their homes as a result of Russia’s full-scale invasion of Ukraine, including 7.3 million refugees and 7 million displaced persons within Ukraine. The number of confirmed civilian casualties amounted to 13,212 people.1 18.9 per cent of Ukraine’s landmass is occupied by Russian forces, the frontline is constantly changing
and all regions of the country, without exception, are a target of constant missile strikes.
Russia is clearly not limiting its firing upon military targets but on medical and educational facilities, residential areas, as well as evacuation and volunteer centres. In such conditions, Ukrainian non-governmental organisations (NGOs), government, businesses and volunteers are working on aiding those in need and restoring the devastated territories. The unfolding conflict has made most civil society organisations (CSOs) focus on humanitarian aid and
reorient their activities from development into the humanitarian sphere, where they have had to provide vital supplies and essentials in the shortest possible time to a larger number of civilians, the military or participants of the Territorial Defence Forces.
Оцінювання в умовах війни та повоєнної відбудови
Савва Михайло, Пильгун Лариса
Курс від Фонд Східна Європа та Українська асоціація оцінювання
Онлайн навчання "Моніторинг і оцінювання для громадських організацій"
Дивіться курс та дізнайтеся про те, як: упровадити моніторинг й оцінювання в організації та правильно обрати індикатори; як побудувати логічну матрицю проєкту; як зібрати та презентувати дані; які особливості моніторингу і оцінювання під час війни; які етичні питання оцінювання можуть виникати тощо.
Курс доступний за посиланням: https://bit.ly/44jaNKf
Онлайн-курс підготовлений у межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Курс розроблено у партнерстві з Українською асоціацією оцінювання.
Посібник
Ідея створити посібник з’явилася у відповідь на зростаючий неймовірними темпами запит на моніторинг і оцінювання з боку міжнародних та низки громадських об’єднань і повне нерозуміння цього інструменту молодими організаціями та окремими представниками органів державної і виконавчої влади.
Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Проекту «Залучення місцевих організацій до розвитку моніторингу та оцінки у сфері ВІЛ/СНІДу в Україні» (МЕТІДА), що впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я», за фінансування Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC), в рамках Надзвичайного плану Президента США для надання допомоги у зв’язку зі СНІДом (PEPFAR).
Індивідуальне дослідження
феномену самоорганізації і гуртування українського суспільства під час війни
Завдання дослідження:
-
з'ясувати та зафіксувати масштаби (форми, види діяльності, напрямки, сфери) гуртування та самоорганізації людей під час війни;
-
виявити мотивацію українського суспільства (людей, які належать до різних етнічних, релігійних, політичних, професійних груп) до протистояння ворогу в обраний ними спосіб;
-
виявити співвідношення впливу влади та самосвідомості у протистоянні ворогу;
-
виявити особливості (характеристики) українського суспільства, які об'єднують українців у боротьбі за власну незалежність